بهترین راه برای رفع گودی زیر چشم

بهترین راه برای رفع گودی زیر چشم چیست؟

آیا راهی برای درمان سریع گودی زیر چشم وجود دارد؟

فردی را در نظر بگیرید که دچار گودی زیر چشم باشد. ناحیه ی زیر چشم این فرد تیره تر از نقاط دیگر صورت، جلوه می کند.

این گودی به قدری است که حتی کرم های آرایشی قوی قادر به پوشش دهی آن نیستند. شاید برای خود شما هم پیش آمده باشد که بعد از آماده شدن برای یک مجلس یا یک قرار مهم، از چهره ی خود راضی نبوده و اعتماد به نفستان کاهش یافته باشد.

احساس مطلوب از چهره و استایل می تواند نقش بسیار مهمی در افزایش اعتماد به نفس و قدرت برقراری ارتباطات اجتماعی شما داشته باشد.

شما با داشتن چهره ای جذاب و جوان می توانید تاثیر حائز اهمیتی در زندگی اجتماعی و حتی شخصی خود داشته باشید. داشتن حد مناسبی از اعتماد به نفس باعث حضور موفق و کارآمد در جامعه می شود.

در این مبحث قصد داریم به بررسی راه های رفع گودی زیر چشم بپردازیم. همراه ما باشید.

درمان گودی زیر چشم با تزریق چربی

درمان گودی زیر چشم با تزریق چربی

علت گودی زیر چشم

عوامل مختلفی می تواند بستر مناسبی برای ایجاد فرورفتگی و یا گودی زیر چشم، فراهم آورد. به مثال های زیر توجه کنید:

 • بالا رفتن سن
 • عوامل ارثی و ژنتیکی
 • نازک شدن پوست زیر چشم و نمایان بودن عروق خونی در این نقطه
 • کاهش کلاژن و الاستین پوست
 • تاثیرات ناشی از تابش آفتاب (مخصوصا در افرادی که حمام آفتاب می گیرند.)
 • برخی از آلرژی های فصلی و واکنش های حساسیتی
 • کاهش بافت چربی زیر چشم
 • ضعیف بودن استخوان گونه
 • تحلیل و یا تورفتگی حفره ی تحتانی چشم

توجه داشته باشید؛ گودی زیر چشم تنها منوط به دوران میانسالی یا کهنسالی نیست، بلکه ممکن است هر فردی بنا به دلایل مختلف در سنین جوانی یا حتی نوجوانی به این عارضه مبتلا شود.

راه های درمان گودی زیر چشم

تکنیک های مختلفی برای درمان گودی زیر چشم وجود دارد که هر شخصی بنا به شرایط و وضعیت خود می تواند از آن ها استفاده نماید. در ادامه قصد بررسی روش های مطرح برای درمان گودی زیر چشم را داریم.

 • درمان گودی زیر چشم با روش های سنتی

شاید به ذهن خودتان هم رسیده باشد که بخواهید با استفاده از روش هایی مثل: استفاده از کرم های موضعی، ماسک های زیبایی و… گودی زیر چشمتان را از بین ببرید.

اگر این راهکارها را تجربه کرده اید، چه نتایجی به دست آورده اید؟ آیا نتایجی که به دست آورده اید ماندگار بوده است؟

در اکثر موارد این روش ها بجز تغییرات خفیف در ظاهر پوست در ناحیه ی زیر چشم، کاربرد دیگری نداشته اند. حتی به مرور زمان تاثیر این روش ها کاهش یافته و از بین می روند.

 • درمان گودی زیر چشم با روش های نوین

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی شاهد ابداع روش های مختلف در عرصه ی جوانسازی پوست و رفع ضایعات پوستی، می باشیم. از جمله روش های مطرح برای درمان سریع و کاربردی گودی زیر چشم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تزریق فیلر به زیر چشم

پرکننده های صنعی می توانند گودی زیر چشم را جبران کنند و زیبایی را به چهره ی فرد بازگردانند. انواع مختلفی از فیلر ها، با جنس و کیفیت مختلف در بازار موجود می باشند.

این فیلرها متناسب با شدت گودی زیر چشم، شرح حال بیمار و علت گودی زیر چشم، از سوی جراح پلاستیک انتخاب خواهند شد.

برای تزریق فیلر به زیر چشم نیاز به بیهوشی نیست و این روش به صورت سرپایی با اعمال بی حسی موضعی در ناحیه ی مورد نظر، صورت می پذیرد.

تاثیر این روش نوین بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد. در برخی از افراد لازم است به منظور کسب نتایج ایده آل تر، تزریق فیلر را در جلسات متعدد تکرار نمود.

 شما عزیزان می توانید در خصوص جوانسازی با تزریق سلول های بنیادی با متخصصین مرکز جراحی آفرینش، مشورت نمایید تا راهنمایی های صحیح را در این خصوص در اختیارتان بگذارد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09361854257 با مرکز جراحی آفرینش  ارتباط برقرار کنید و یا از اینستاگرام این مرکز دیدن نمایید.

 • تزریق چربی به زیر چشم

یکی از روش های بسیار محبوب و کاملا ایمن در عرصه ی جوانسازی پوست، تزریق چربی می باشد. این روش بنا به مزایایی که شامل حال بیمار می کند، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.

تزریق چربی به گودی زیر چشم نه تنها به درمان این عارضه و جذابیت و شادابی صورت فرد کمک می کند بلکه باعث تقویت داربست های پوستی مثل کلاژن و الاستین می شود و از این رو می تواند تاثیرات طولانی مدت را به فرد هدیه ببخشد.

فواید تزریق چربی به گودی زیر چشم

از جمله فواید تزریق چربی به زیر چشم عبارتند از:

 • ایمنی بالای این روش (فرد نسبت به ماده ی تزریقی هیچگونه واکنش سیستمیک یا حساسیتی از خود بروز نمی دهد.)
 • مقرون به صرفه بودن این روش
 • نتایج حاصل از این روش ماندگاری طولانی مدت دارند.
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • بدون احساس درد و خونریزی هنگام تزریق (این روش با اعمال بی حسی موضعی در محل مورد نظر انجام می شود.)
 • ایجاد نمای طبیعی در منطقه ی تزریق
تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی به زیر چشم

عوارض تزریق چربی به گودی زیر چشم

با توجه به اینکه بافت های چربی در این روش زیبایی و درمانی، از بدن خود بیمار تهیه می شوند، احتمال واکنش های سیستمیک و یا حساسیتی به مواد تزریق شده، بسیار ناچیز است.

علائمی همچون: التهاب و تورم در محل تزریق کاملا بدیهی و طبیعی هستند و به مرور زمان از بین می روند.

برای مشاهده ی نتایج حاصل از تزریق چربی به زیر چشم باید صبور باشید. نتایج این روش نوین، کمی بعد از تزریق (حتی در برخی از افراد ممکن است بعد از چندماه باشد) نمایان می شوند.

برای کسب نتایج ایده آل و قابل قبول لازم است حداکثر همکاری را با پزشک خود داشته باشید و مراقبت های بعد از تزریق چربی را مد نظر قرار دهید.

خلاصه کلام

جراح پلاستیک با بررسی چهره ی بیمار می تواند بهترین راه برای رفع گودی زیر چشم را انتخاب کند. با درمان گودی زیر چشم، تیرگی و سیاهی این ناحیه نیز تا حدود زیادی درمان می شود.

 • روش های مختلفی برای درمان این عارضه وجود دارند. توصیه ما به شما عزیزان این است که بجای استفاده از روش های سنتی و موقتی به فکر راه چاره ی همیشگی باشید.
Call Now Button