جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)، از جمله جراحی هایی است که با برداشت پوست و چربی اضافی و تنگ کردن عضلات شکمی، به صاف و کوچک شدن شکم کمک می کند.
جراحی زیبایی شکم، جراحی به نسبت پیچیده ای است و قبل از آن بیمار باید اطلاعات کافی در خصوص جزئیات این جراحی داشته باشد و پزشک نیز باید به معاینه دقیق بیمار خود پرداخته باشد.

چه افرادی می توانند تحت جراحی زیبایی شکم قرار بگیرند؟

جراحی زیبایی شکم مناسب خانم ها و آقایانی است که از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر می برند و به وزن بدنی ایده آل و مهم تر از همه ثابتی دارند. بهتر است افراد خواهان این جراحی سیگاری نباشند و یا این که از چند هفته قبل از جراحی، استعمال سیگار و دخانیات را کنار گذاشته باشند.
بیماران باید این نکته را در نظر داشته باشند که جراحی زیبایی شکم با لیپوساکشن تفاوت دارد. لیپوساکشن، جراحی است که در آن، چربی های اضافی برداشته می شود. خانم هایی که به دلیل بارداری های متعدد، از کشیدگی پوست و عضلات ناحیه شکم خود ناراضی هستند، باید به دنبال جراحی زیبایی شکم باشند.
جراحی زیبایی شکم هم چنین مناسب خانم ها و آقایانی است که علی رغم ورزش و رژیم غذایی، نتوانسته اند از شر چربی و پوست اضافی ناحیه شکم خود رهایی پیدا کنند.

جراحی زیبایی شکم

در چه مواردی، انجام جراحی زیبایی شکم توصیه نمی شود؟

خانم هایی که در آینده قصد بارداری دارند، باید انجام این جراحی را به بعد از زایمان به تعویق بیندازند. چرا که در طول زایمان، احتمال جدا شدن عضلات ناحیه شکم که در طول جراحی شکم تنگ شده اند، وجود دارد.
خانم ها و آقایانی که هم چنان قصد کاهش وزن دارند باید انجام این جراحی را تا زمان رسیدن به وزن بدنی ثابت به تاخیر بیندازند.
پیش از انجام جراحی و در طول جلسات مشاوره، تمامی موارد گفته شده مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، تا بهترین زمان انجام این جراحی مشخص شود.

جزئیات روند جراحی زیبایی شکم

اقدامات و مراقبت های قبل از جراحی زیبایی شکم

پیش از انجام این جراحی، رعایت یک سری نکات و مراقبت ها از سوی بیمار ضروری است. مواردی از قبیل:
– کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات، از دو هفته قبل از جراحی و دو هفته بعد از آن. نیکوتین موجود در سیگار، باعث طولانی شدن روند بهبودی خواهد شد.
– داشتن رژیم غذایی متعادل، مناسب و وعده های غذایی کامل. بیمار باید قبل از جراحی از رژیم های غذایی سخت و محدود دوری کند. تغذیه مناسب، نقش مهمی را در تسریع روند بهبودی این جراحی دارد.
– قطع مصرف برخی داروها مانند آسپیرین، ژلوفن و یا حتی مکمل های گیاهی، قبل از جراحی و حتی بعد از آن. این قبیل داروها با رقیق کردن خون، احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
توصیه می شود از قبل جراحی، محل استراحت بیمار مشخص شده باشد تا دسترسی به وسایل مورد نیاز آسان باشد.

روند جراح زیبایی شکم

بسته به نتیجه دلخواه بیمار، جراحی زیبایی شکم در حدود یک تا سه ساعت به طول می انجامد. بهتر است بعد از جراحی، فردی بیمار را همراهی کند چرا که ممکن است به دلیل باقی ماندن اثرات بیهوشی در بدن، انجام برخی حرکات برای بیمار سخت باشد.
جراحی زیبایی شکم به دو روش کامل و جزئی انجام می شود، که جزئیات روند آن به شرح زیر می باشد:
جراحی زیبایی شکم به روش کامل که ابدمینوپلاستی استاندارد نیز نام دارد، مناسب افرادی است که میزان پوست وچربی اضافی ناحیه شکم شان زیاد است. در این روش، برشی زیر شکم، درست بالای خط رویش موهای ناحیه تناسلی، از یک سر مفصل ران تا سر دیگر آن زده می شود.
در این روش هم چنین ممکن است نیاز به ایجاد برش اطراف ناف باشد، چرا که گاهی بافت اطراف ناف نیز باید آزاد شود. لوله تخلیه کننده مایعات، زیر پوست قرار داده می گیرد و بعد از چند روز برداشته خواهد شد.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم به روش جزئی که مینی ابدومینوپلاستی نیز نام دارد، با برش های کوتاه تری انجام می شود و مناسب افرادی است که در ناحیه زیر ناف و شکم، چربی اضافی دارند. در طول این روش، جای ناف تغییری نمی کند و پوست زیر شکم و ناف برداشته خواهد شد.
امکان انجام این جراحی به روش آندوسکوپی نیز وجود دارد، که در این روش، لوله ای ظریف و باریک به نام آندوسکوپ و دوربین متصل به آن، وارد شکم می شود.
بعد از پایان هر دو روش جراحی، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی آن ها قرار خواهد گرفت.

جراحی زیبایی شکم مناسب خانم ها و آقایانی است که از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر می برند و به وزن بدنی ایده آل و مهم تر از همه ثابتی دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز جراحی آفرینش  در اراتباط بوده و همچنین از اینستاگرام این مرکز دیدن نمایید. 

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

بعد از پایان جراحی، پوشیدن گن مخصوص ضروری است. این گن خاصیت الاستیک دارد و علاوه بر محافظت از بخیه ها، به فرم دهی بهتر شکم نیز کمک می کند. این گن باید در طول روز پوشیده شود.
از خوابیدن بر روی شکم بعد از جراحی باید خودداری شود. موقعیت صحیح خوابیدن و نشستن، به منظور تسکین درد از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.
بیمارانی که از لحاظ بدنی فعال هستند، باید انجام فعالیت های شدید بدنی مانند خم و راست شدن، ورزش کردن و یا هر گونه فعالیتی که باعث وارد آمدن فشار به شکم و بخیه ها می شوند، به مدت چهار تا شش هفته دوری کنند.
توصیه می شود بعد از جراحی، بیمار تا حد امکان در منزل استراحت کند و بعد از بهبودی کامل به محل کار خود برگردد.
در صورتی که میزان درد برای بیمار غیر قابل تحمل باشد، می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک مصرف کرد.

نتایج جراحی زیبایی شکم

نتایج جراحی زیبایی شکم، بلافاصله بعد از جراحی مشخص می شود. با این حال، به دلیل وجود تورم و التهاب، ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتایج نهایی این جراحی مشخص شود. آن چه اهمیت دارد این است که بیمار باید در طول دوره نقاهت، نکات و مراقبت های گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسد.

برخی از خدمات مرکز جراحی آفرینش

پروتز سینه 

لیپوساکشن

Call Now Button