جراحی پلک

بلفاروپلاستی یکی از انواع جراحی های روی پلک و اطراف چشم است که به منظور کاهش پوست، چربی و عضلات اضافی انجام می شود. البته با افزایش سن پوست پلک کشیده می شود و همچنین عضلات آن ضعیف می شود. در نتیجه ، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلکهای شما جمع شود و باعث افتادن ابروها ، افتادن لبه های بالایی و کیسه های زیر چشم شود.

این افتادگی سبب می شود تا چشم و ظاهر شما مسن تر نشان داده شود که با برداشتن این چربی و پوست هاس اضافی می تواند چهره را جوانتر و زیبا تر شود.  مخصوصا قسمت های اضافی و افتاده ی پلک بالایی و بخش بیرونی پلک پایین زمانی که برداشته شود این اتفاق خواهد افتاد.

جراحی پلک

چرا باید جراحی پلک یا بلفاروپلاستی انجام داد؟

شما اگر دارای برخی از شرایط مانند افتادگی شدید پلک بالایی هستید به طوری که چشم ها حالتی بسته به خود گرفته اند و به طور نسبی پایین هستند، باید بهبود این وضعیت بهتر است جراحی پلک انجام دهید. کاهش و برداشتن پوست اضافی از روی پلک بالایی می تواند این در این روند کمک کننده باشد.جراحی پلک بالا و پایین می تواند در ایجاد جوانی و ظاهر چشم ها تاثیر گذار باشد.

اگر دارای شرایط زیر هستید باید جراحی پلک انجام دهید.

 • پلکهای افتاده و یا فرورفته ی بالایی
 • پوست اضافی پلکهای فوقانی که در بینایی شما اختلال ایجاد می کند
 • پوست اضافی در پلک پایین
 • پف پلک پایین

شما ممکن است همزمان با جراحی پلک به  یک روش دیگر ، مانند لیفت ابرو و پیشانی  و لیفت صورت احتیاج داشته باشید

آیا بیمه جراحی پلک را پرداخت می کند؟

هزینه این نوع از جراحی به دلیل آن که جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود، از طرف بیمه پرداخت نمی شود.

بلفاروپلاستی یکی از انواع جراحی پلک و اطراف چشم است که به منظور کاهش پوست، چربی و عضلات اضافی انجام می شود. البته با افزایش سن پوست پلک کشیده می شود و همچنین عضلات آن ضعیف می شود. می توانید با جراحان مرکز جراحی آفرینش  در خصوص انجام جراحی پلک مشورت نمایید تا راه های درمانی و جراحی مناسبی را در اختیارتان بگذارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09361854257 با مرکز جراحی آفرینش  ارتباط بوده و همچنین از اینستاگرام این مرکز دیدن نمایید.

عوارض جراحی پلک

در خصوص عوارض بعد از جراحی را باید جراح بلفاروپلاستی به بیمار کاملا توضیح دهد. دانستن این عوارض می تواند در کمک به خود و جراح در کاهش آن ها بسیار کمک می کند. زیرا بسیاری از عوارض بعد از مدتی ار به طور طبیعی از بین می رود. برخی از عوارض عبارتند از :

 • تورم و قرمزی چشم
 • چشکی چشم
 • احساس درد و سختی در هنگام بستن چشمان

انتخاب بهترین مرکز جراحی پلک، به دلیل داشتن تیم ماهر و توانا می تواند از میزان این عوارض بکاهد و فرد از جراحی خود خاطره ی خوبی داشته باشد. همچنین میزان رضایت بالایی خواهد داشت.

اقدامات قبل از جراحی بلافروپلاستی

قبل از انجام جراحی باید برنامه ی مناسبی برای جراحی پلک اماده کنید . شما باید با جراح پلک خود مشاوره ای داشته باشید و اطلاعات زیر را در اختیار او بگذارید.

 • تاریخچه ی پزشکی و بیماری ها
 • صحبت کردن درباره ی انتظارات بعد از جراحی
 • انجام آزمایشات مورد نیاز
 • عکس برداری از پلک ها

چگونه بهترین مرکز جراحی برای پلک  را می توان پیدا کرد ؟

با جستجو در اینترنت و با استفاده از تجربه ی دیگر دوستانی که این جراحی را انجام داده است می توان مرکز مناسبی را برای جراحی انتخاب کرد.

سایر خدمات مرکز جراحی آفرینش

ماموپلاستی 

لیفت سینه

پروتز سینه 

جراحی لیپوساکشن 

لیپوماتیک

جراحی زیبایی شکم 

لیفت صورت 

Call Now Button