لیفت سینه

بارداری، زایمان، افزایش وزن و سن  می تواند عوارض خود را بر روی سینه های خانم ها بگذارد. اگر احساس می کنید که سینه های شما در حالت افتاده ای است و می خواهید آنها را به جای قبلی خود باز گردانید، ممکن است شما یک کاندید ایده آل برای لیفت سینه باشید. که به آن ماستوپکسی نیز گفته می شود.

لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه یک عمل جراحی است که بر روی سینه های بزرگ و افتاده انجام می شود. وقتی صحبت از جراحی ماستوپکسی می شود، روش های مختلفی را جراح زیبایی سینه در نظر می گیرد تا بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد.

در روش های سنتی لیفت سینه با ایجاد برش هایی در زیر خط سینه، لیفت سینه انجام می شد ولی امروزه جراحان زیبایی سینه نیز با تغییر جای برش در سینه ها نیز  تحول عظیمی در جراحی لیفت سینه ایجاد کرده اند. با ایجاد فقط دو برش در زیر سینه که به صورت عمودی بین قسمت انتهایی نوک سینه  تا انتهای سینه نیز این جراحی لیفت سینه انجام می شود.

لیفت سینه

کاندید جراحی لیفت سینه

بسیاری از خانم هایی که برای مشاوره رایگان به مرکز جراحی آفرینش مراجعه می کنند، متوجه می شوند که جراحی لیفت سینه می تواند بسیاری از نگرانی های خانم ها را برای داشتن سینه های زیبا برطرف نماید. زیرا با گذشت زمان، پوست الاستیک خود را از دست می دهد و حالتی افتاده پیدا می کند، که این باعث می شود تا جوانی و زیبایی خود را از دست بدهد. با انجام جراحی لیفت سینه، میتوان تقویت پستان ها  را انجام داد و ظاهر پستان ها را بهبود بخشید. با انجام جراحی لیفت سینه، وضعیت نوک سینه تغییر کرده و به جای درست خود باز می گردد و پوست های زائدی که ایجاد شده است نیز از بافت پستان خارج می شود. نتیجه جراحی لیفت سینه، نیز داشتن سینه های بالا امده و زیبا است که کاملا جوان و طبیعی به نظر می رسد.

همچنین خانم هایی هستند که به دلیل شیردهی سینه ها حجم خود را  از دست داده و یا قسمت فوقانی سینه ها حجم کمتری نسبت به مابقی بخش های سینه دارند ، علاوه بر لیفت سینه، پروتز سینه نیز می تواند زیبایی را به سینه های خانم ها بازگرداند.

 خانم هایی که به دلیل کاهش وزن شدید بافت چربی سینه خود را از دست داده اند و یا با افزایش سن دچار این مشکل شده اند می توانند با انجام لیفت سینه در کنار پروتز سینه، جوانی را به سینه های خود باز گردانند.

لیفت سینه می تواند در مرکز جراحی که از جراحان زیبایی متبحر بهره می گیرد انجام شود. زیرا انتخاب مرکز جراحی خوب برای لیفت سینه یعنی انتخاب بهترین جراحان زیبایی سینه که می توانند نتایج خوبی را در آینده در خصوص جراحی برای فرد داشته باشند.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

  • بعد از جراحی لیفت سینه ، باید به مدت 24 ساعت زیر نظر جراح زیبایی سینه و تحت نظر باشید. داشتن یک همراه الزامی است.
  • پوشیدن لباس مخصوص کشی (گن) و یا یک باند کشی مناسب که بر روی پانسمان ها گذاشته می شود الزامی است و تا تجویز و نظر پزشک نباید برداشته شود.
  • به مدت یک الی دو روز سینه ها حالتی کبودی، تورم و ناراحت کننده ای دارد اما درد های ناشی از جراحی نیز زیاد شدید نیست. در صورت داشتن درد و ناراحتی نیز با جراح زیبایی سینه خود صحبت نمایید تا دارو های مخصوصی را تجویز نماید.
  • بعد از گذشت چند روز، بانداژ و یا سینه بند دیگری توسط جراح جایگزین می شود. شما باید از سینه بند مخصوص به مدت 3 الی 4 هفته استفاده کنید و باید در زیر آن از چند لایه گاز استریل استفاده نمایید.
  • بعد از گذشت یک الی دو هفته بخیه ها توسط جراح زیبایی سینه کشیده می شود.
  • موارد فوق توسط جراح توضیح داده می شود.

اقدامت لازم برای انجام لیفت سینه

افرادی که می خواهند جراحی لیفت سینه نمایند، باید به مدت یک هفته بعد از جراحی از انجام برخی از فعالیت ها مانند تماشای تلویزیون، کتاب خواندن، پیاده روی، ورزش و فعالیت های سنگین اجتناب کنند و تمام مدت را استراحت نمایند. برای انجام فعالیت هایی مانند راننگی نیز باید محدودیت هایی را قائل شوند. می دانیم که متوقف کردن زندگی بسیار سخت است ولی باید به مدت چند روز این اقدامات انجام نشود. زیرا با استراحت کردن بهبودی سریع تر انجام می شود و در نتیجه جراحی به میزان بسیار زیادی تاثیر گذار است.

بعد از گذشت دو هفته از جراحی لیفت سینه می توانید، به آرامی پیاده روی کنید، راه رفتن در راه پله مجاز است اما انجام تمرینات ورزشی سنگین، دویدن و تمرینات سنگین تا یک ماه بعد از جراح نیز ممنوع است.

قرص های مسکنی نیز بعد از جراحی زیبایی سینه به فرد تجویز می شود تا از میزان درد های بعد از جراحی بکاهد.

تورم هایی در نواحی جراحی شده و برش خورده مشاهده می شود که امری طبیعی است و بعد از گذشت مدت زمانی حدود 6 هفته و یا بیشتر این تورم ها کاهش پیدا می کند. اما این شرایط در افراد مختلف نیز متفاوت است.

بارداری، زایمان، افزایش وزن و سن  می تواند عوارض خود را بر روی سینه های خانم ها بگذارد. اگر احساس می کنید که سینه های شما در حالت افتاده ای است و می خواهید آنها را به جای قبلی خود باز گردانید، ممکن است شما یک کاندید ایده آل برای لیفت سینه باشید. که به آن ماستوپکسی نیز گفته می شود. می توانید با جراحان مرکز جراحی آفرینش در خصوص انجام  جراحی های لیفت سینه مشورت نمایید تا راه حل مناسبی را در اختیارتان بگذارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز جراحی آفرینش  در اراتباط بوده و همچنین از اینستاگرام این مرکز دیدن نمایید. 

عوارض لیفت سینه

جراحی لیفت سینه، یک جراحی ساده برای انجام لیفت سینه نیست بلکه جراحی به منظور بالا بردن سینه ها انجام می شود و انتخاب مرکز جراحی پلاستیک خوب با کادری مجرب می تواند از میزان این عوارض بکاهد.

لیفت سینه همانند جراحی های دیگر عوارضی چون درد، تورم، قرمزی و کبودی دارد که با رعایت توصیه های جراح پلاستیک می توانید از میزان این عوارض تا حدود زیادی کاست.

نتیجه جراحی لیفت سینه

باید این نکته را بیان نمود که جراحی لیفت پستان کاملا دائمی نیست و مجددا ممکن است به دلیل اثرات جاذبه، بارداری، افزایش سن و افزایش و کاهش وزن نیز حالت سینه ها تا حدودی تغییر نماید. ولی ممکن است سال های زیادی این اثرات در افراد دیده نشود و از نتیجه جراحی خود خوشنود باشند.

برخی از خدمات مرکز جراحی آفرینش

پروتز سینه 

جراحی زیبایی شکم

لیپوساکشن

Call Now Button