لیفت صورت

لیفت صورت (روتیدکتومی) یک عمل جراحی زیبایی برای ایجاد جوانی در چهره شما است. افتادگی صورت به دلیل افتادگی پوست در گونه ها، فک و تغییرات دیگر در شکل صورت و همچنین افزایش سن اتفاق می افتد.

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

در هنگام لیفت صورت ، یک لایه از پوست در هر طرف صورت به عقب کشیده می شود و بافت های زیر پوست به صورت جراحی تغییر می کنند تا کانتور صورت را به شکل جوان تر برگردانند. قبل از اینکه برش بسته شود ، پوست اضافی برداشته می شود.

لیفت صورت

لیفت  گردن (پلاسماپلاستی) معمولاً به عنوان بخشی از لیفت صورت برای کاهش لایه های چربی و ساییدگی پوست روی گردن انجام می شود.

لیفت صورت نمی تواند باعث کاهش چین و چروک های پوستی یا آسیب دیدگی در معرض آفتاب شود. سایر روشهای جوانسازی صورت می تواند در این مورد کمک کننده باشد و جوانی را به صورت باز گرداند.

چرا افتادگی پوست صورت اتفاق می افتد؟

هرچه پیرتر می شوید ، ظاهر و شکل چهره شما به دلیل تغییرات عادی مرتبط با سن تغییر می کند. پوست شما کمتر حالت کشسانی  الاستیک دارد و شل تر می شود ولایه های چربی در بعضی از قسمت های صورت شما کاهش می یابد و در برخی دیگر از افراد افزایش می یابد. تغییرات مربوط به سن در چهره شما که ممکن است با لیفت صورت کاهش یابد شامل موارد زیر است:

  • ظاهر چشم و گونه ها بهتر و جوانتر می شود.
  • برداشتن پوست اضافی در اطراف چانه
  • گودی ها و چین خوردگی پوست در اطراف بینی تا گوشه دهان بهبود پیدا می کند
  •  کاهش ضخامت پوست و چربی اضافی در گردن (اگر این روش شامل لیفت گردن باشد)
  • لیفت صورت برای درمان چین و چروک های سطحی ، آسیب آفتاب ، چین و چروک های اطراف بینی و لب بالا یا بی نظمی در رنگ پوست نیست.

لیفت صورت (روتیدکتومی) یک عمل جراحی زیبایی برای ایجاد جوانی در چهره شما است. افتادگی صورت به دلیل افتادگی پوست در گونه ها، فک و تغییرات دیگر در شکل صورت و همچنین افزایش سن اتفاق می افتد. می توانید با جراحان مرکز جراحی آفرینش در خصوص انجام لیفت صورت مشورت نمایید تا راه های درمانی و جراحی مناسبی را در اختیارتان بگذارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09361854257 با مرکز جراحی آفرینش  ارتباط بوده و همچنین از اینستاگرام این مرکز دیدن نمایید.

عوارض لیفت صورت

جراحی لیفت صورت می تواند عوارضی ایجاد کند. برخی از آنها با مراقبت های مناسب ، دارو یا اصلاح جراحی قابل درمان هستند. عوارض طولانی مدت یا دائمی دارد ، اگرچه نادر است که می تواند باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در ظاهر شود. خطرات شامل موارد زیر است:

هماتوم

مجموعه ای از خون (هماتوم) در زیر پوست که باعث تورم و فشار می شود ، شایع ترین عارضه جراحی لیفت صورت است. تشکیل هماتوم ، که معمولاً با 24 ساعت بعد از عمل انجام می شود ، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست و سایر بافت ها ، سریعاً با جراحی درمان می شود.

زخم

زخم های برش در یک جراحی لیفت صورت دائمی هستند اما معمولاً توسط مو و خطوط طبیعی صورت و گوش پنهان می شوند. به ندرت ، برش ها می توانند منجر به ایجاد زخم های قرمز شوند. تزریق یک داروی کورتیکواستروئیدی یا سایر روشهای درمانی ممکن است برای بهبود ظاهر زخم ها استفاده شود.

آسیب عصبی

آسیب دیدگی اعصاب ، اگرچه نادر است ، می تواند به طور موقت یا دائمی بر اعصاب کنترل کننده احساس یا عضلات تأثیر بگذارد. فلج موقتی عضله و در نتیجه ظاهر و بیان صورت ناهموار و یا افت موقت حسدر عضلات صورت و گردن می تواند چند ماه تا یک سال طول بکشد. جراحی های تکمیلی ممکن است باعث بهبود این آسیب ها شود.

ریزش مو

ممکن است موهای موقت یا دائمی مو را در نزدیکی محل های برش تجربه کنید. ریزش دائمی مو را می توان با عمل جراحی برای پیوند پوست با فولیکول های مو رفع کرد.

مانند هر نوع جراحی دیگر ، لیفت صورت خطر خونریزی ، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی را به همراه دارد. برخی از شرایط پزشکی یا عادتهای زندگی نیز می تواند خطر عوارض را افزایش دهد. عواملی ممکن است خطر قابل توجهی داشته باشد یا منجر به نتایج نامطلوب شود ولی تیم جراحی مرکز آفرینش به شما در مورد لیفت صورت توصیه هایی کنند تا به این عوارض دچار نشوید.

mayoclinic.org/tests-procedures/face-lift/about/pac-20394059

سایر خدمات مرکز جراحی آفرینش

ماموپلاستی 

لیفت سینه

پروتز سینه 

جراحی لیپوساکشن 

لیپوماتیک

جراحی زیبایی شکم 

Call Now Button