لیپوساکشن

آیا با وجود بهترین و بیشترین تلاش هایی در ورزش و رژیم غذایی داشته اید، همچنان چربی های موضعی سر سختی که می خواسته اید از بین برود، از بین نرفته اند؟ اگر تلاش کرده اید و به نتیجه نرسیده اید می توانید با جراحان مرکز جراحی آفرینش در خصوص انجام برخی از جراحی های زیبایی مشورت نمایید تا راه حل مناسبی را در اختیارتان بگذارد.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن روشی است برای از بین بردن چربی های اضافی از نواحی خاص از جمله شکم، باسن، ران ها، زانوها، بازوها، چانه، غبغب، گونه ها و گردن می توان استخراج کرد و تناسب اندام را در فرد ایجاد نمود.

لیپوساکشن

لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

از طریق یک برش کوچک، یک لوله باریک یا کانول، هوا را وارد لایه های چربی که در زیر پوست قرار دارد، می کنند. کانول به درون لایه های چربی هل داده می شود و به جلو و عقب کشیده می شود. سلول های چربی را شکسته و بیرون کشید. این کار در بخش های مختلف ناحیه مورد نظر مانند شکم جا به جا می شود تا تمام بخش ها را در بر بگیرد.

مایعات بدن نیز به همراه چربی ها به بیرون کشیده می شود پس در نتیجه باید از روش های جایگزین مانند مصرف مایعات از بروز شوک به بدن جلوگیری شود. به همین دلیل، بیماران بعد از لیپوساکشن نیز به دقت تحت نظر قرار می گیرند و مایعات داخل وریدی را حین و بعد از عمل دریافت می کنند. روش اصلی انجام لیپوساکشن توضیح داده شد، با این حال در روند جراحی نیز ممکن است تغییراتی ایجاد شود.

تزریق مایعات

تزریق مایعات شامل تزریق محلول دارویی در مناطق چربی قبل از خارج شدن چربی است. این مایعات ترکیبی از محلول های نمکی داخل وریدی، لیدوکائین (بی حسی موضعی) و داروهای دیگر که اجازه دهند تا چربی ها به راحتی از بین روند، همچنین از خونریزی جلوگیری نموده و بی حسی را در تمامی مراحل عمل حفظ می نماید. تزریق این مایعات نیز از میزان بروز کبودی های بعد از لیپوساکشن تا حدودی می کاهد.

میزان دریافت مایعات تزریقی با توجه به نیاز فرد و منطقه ای که لیپوساکشن انجام می شود متفاوت است.

  • حجم زیادی از مایعات که گاهی به سه برابر میزان چربی هایی که باید بیرون کشیده شود، در این روش داروی خاصی تزریق می شود. این روش معمولا بر روی بیمارانی انجام می شود که فقط به بی حسی موضعی احتیاج دارند. معمولا به طور قابل توجهی از لیپوساکشن سنتی نیز طولانی تر است گاهی اوقات این زمان به 4 الی 5 ساعت می رسد. اینکه مایع تزریق شده حاوی میزان کافی داروی بیهوشی است.
  • تکنیک بعدی نیز روشی است که در آن از میزان کمتری از دارو های بی حسی و بی هوشی استفاده می شود. معمولا میزان مایع تزریق با میزان چربی که باید خارج شود برابر است. این روش نیاز به بیهوشی عمومی دارد و به طور معمول جراحی لیپوساکشن با این روش بیت  1 الی 2 ساعت زمان میبرد.

چه بخشی برای انجام لیپوساکشن انتخاب می شود؟

جراحی لیپوساکشن شما باید در کلینیک های معتبر مانند کلینیک آفرینش  انجام شود. اگر ترجیح می دهید که در برخی از بیمارستان و یا کلینیک های خاصی جراحی را انجام دهید، انتخاب یک مرکز خوب برای جراحی بسیار مهم است زیرا از میزان بروز برخی از عوارض تا میزان قابل توجهی می کاهد.

همچنین انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر می تواند در رسیدن به نتیجه ی دلخواه موثر باشد. زیرا باید همواره پاسخ گوی نگرانی ها و یا سوالات بیمار نیز باشد.

انجام جراحی همانطور که گفته شد 1 الی 5 ساعت جراحی به طول می انجامد و این یعنی باید برای این جراحی برنامه ریزی انجام دهید و همچنین به مدت 24 ساعت باید تحت نظر و بستری قرار بگیرید.

بی هوشی برای لیپوساکشن

انواع مختلفی بی حسی و بی هوشی را می توان برای روش های متفاوت لیپوساکشن انجام داد. برای انتخاب نوع بی حسی و بی هوشی جراح با مشاوره و بررسی وضعیت جسمی فرد ایمن ترین و موثرترین روش را برای انجام جراحی انتخاب می کند.

اگر گر فقط مقدار کم و محدودی از چربی از بدن درگیر باشد، لیپوساکشن را می توان فقط با بی حسی موضعی انجام داد که فقط نواحی مورد نیاز و اطراف آن بی حس می شود. بی حسی موضعی نیز از متداولترین و مناسب ترین روش های بی هوشی است که با تزریق داخل وریدی نیز این اتفاق خواهد افتاد.

در افرادی که نیاز است تا حجم زیادی از چربی خارج شود و یا جراحی های زیبایی دیگری مانند جراحی زیبایی شکم بر روی فرد انجام شود، نیز بی هوشی کامل بهترین روش برای انجام جراحی به شمار می رود.

لیپوساکشن

 بهترین کاندید برای لیپوساکشن

برای آن که به عنوان بهترین کاندید لیپوساکشن انتخاب شوید، باید انتظارات واقع بینانه از این جراحی زیبایی از جراح خود داشته باشید. درک این نکته مهم است که لیپوساکشن می تواند باعث افزایش میزان اعتماد به نفس می شود زیرا ظاهر فرد را بهبود می بخشد. اگر با انجام این جراحی تغییری در شما ایجاد نمی شود و یا انتظارات شما را بر آورده نمی کند با جراح پلاستیک خود در خصوص انتخاب بهترین روش جراحی زیبایی بدن نیز مشورت نمایید.

بهترین کاندید لیپوساکشن افرادی هستند که دارای وزن طبیعی، پوستی صاف و الاستیک هستند و فقط در برخی از مناطق بدنشان نیز چربی اضافی وجود دارد. این افراد باید از نظر جسمی از سلامت کامل باشند و انتظارات واقعی از جراحی خود داشته باشند. سن برای انجام این چنین جراحی هایی مطرح نیست زیرا ممکن است افراد با سن بالا دارای پوست دارای الاستیک خوب باشند و در مقابل افراد جوان نیز پوست محکمی داشته باشند.

آیا با وجود بهترین و بیشترین تلاش هایی در ورزش و رژیم غذایی داشته اید، همچنان چربی های موضعی سر سختی که می خواسته اید از بین برود، از بین نرفته اند؟ اگر تلاش کرده اید و به نتیجه نرسیده اید می توانید با جراحان مرکز جراحی آفرینش در خصوص انجام برخی از جراحی های زیبایی مشورت نمایید تا راه حل مناسبی را در اختیارتان بگذارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز جراحی آفرینش  در اراتباط بوده و همچنین از اینستاگرام این مرکز دیدن نمایید. 

دانستن این نکته ضروری است که افرادی که می خواهند جراحی لیپوساکشن انجام دهند همانطور که گفته شد باید از سلامت جسمی برخوردار باشند یعنی در صورت داشتن بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، فشار و گردش خون پایین و یا افرادی که به تازگی جراحی در ناحیه مورد نیاز برای لیپوساکشن ممکن است با مشکل و عوارضی رو به رو شوند. برای انجام این جراحی باید زیر نطر متخصص باشند تا از میزان عوارض جراحی بکاهد و فرد از داشتن جراحی لیپوساکشن خود خوشنود باشد.

تمامی موارد فوق با انتخاب بهترین مرکز جراحی زیبایی و که دارای تیم قوی و ماهر هستند نیز می تواند بسیار موثر بوده و جراحی لیپوساکشن خوبی را تجربه نمایند.

برخی از خدمات مرکز جراحی آفرینش 

پروتز سینه 

جراحی زیبایی شکم 

لیفت سینه

Call Now Button