پروتز سینه

جراحی پروتز سینه که شامل استفاده از پروتز در بافت سینه است برای محقق شدن انتظارات خانم ها در داشتن سینه های زیبای و بزرگ و یا تقویت حجم سینه ها که به دلیل کاهش وزن و یا حاملگی بافت چربی تحلیل رفته است نیز انجام می شود.

انجام جراحی پروتز سینه نیز باید زیر نظر بهترین جراحان زیبایی و در یک مرکز جراحی خوب انجام شود تا نتایج خوبی را بیمار به دست آورد. زیرا انتخاب چنین مراکزی که دارای بهترین جراح و تیم جراحی باشد میزان قابل توجهی از عوارض را خواهد کاست و ایجاد هزینه های اضافی در خصوص درمان ها و جراحی های تکمیلی جلوگیری می کند.

پروتز سینه

چه افرادی کاندید جراحی پروتز سینه هستند؟

خانم هایی که برای پروتز سینه به جراح زیبایی پستان مراجعه می کنند، غالبا از داشتن سینه های کوچک و افتاده نیز رنج می برند و به همین دلیل اعتماد به نفس پایینی خواهند داشت. افتادگی خفیف سینه را می توان با جراحی هایی مانند لیفت سینه برطرف کرد ولی در خانم هایی که افتادگی شدید سینه دارند و سینه ها بافت سستی را دارند، نیز با انجام جراحی پروتز سینه این ایردات برطرف شود و زیبایی به سینه ها برگردد و در نتیجه اعتماد به نفس فرد بالا رود.

هدف از جراحی پروتز سینه، داشتن سینه هایی با ظاهر کاملا طبیعی است.

برخی دیگر از خانم ها دارای سینه های نامتقارن هستد که همزمان با لیفت سینه نیز به پروتز سینه احتیاج دارند. همچنین برخی به دلیل داشتن غدد داخل سینه و برداشتن این غدد بخشی از بافت سینه ای خود را از دست می دهند و انجام جراحی پروتز سینه نیز بسیار موثر و نتیجه بخش می باشد.

مشاوره قبل از پروتز سینه

جراح زیبایی سینه قبل از انجام جراحی پروتز سینه نیز سوالاتی را از فرد می پرسد و تحت ارزیابی هایی قرار می دهد که پاسخ گویی به این سوالات بسیار مهم و اساسی است و از بروز برخی از عوارض بعد از جراحی جلوگیری می نماید.

این ارزیابی و سوالات به شرح زیرند:

بررسی دلایل پروتز سینه، انتظارات و نتیجه مورد نظر بیمار با توجه به شرایط فیزیکی و پزشکی، حساسیت به داروها و درمان های پزشکی، دارو های مصرفی به دلیل بیماری ها، ویتامین ها، مکمل های دارویی و گیاهی، استفاده از مشروبات الکی و دخانیات، جراحی های قبلی، سابقه بیماری های قبلی و خانوادگی در خصوص سرطان پستان و یا غدد لنفاوی، نتایج ماموگرافی، بیوپسی و وضعیت سلامت عمومی فرد و هرگونه شرایط فیزیکی و جسمی باید بررسی شود. همچنین در زمان انجام ارزیابی ها معاینات فیزیکی نیز انجام می شود که شامل اندازه گیری سینه ها، شکل سینه ها، کیفیت پوست، مشاده موقعیت نوک سینه ها و عملکرد سینه ها می باشد.

همچنین عکس برداری هایی که قبلا جزو سابقه پزشکی بوده و یا جراح پروتز سینه از فرد می خواهد نیز بررسی می شود. تمامی این موارد باید به دقت و با صداقت از جانب بیمار پاسخ داده شود تا جراح بتواند جراحی خوبی را انجام بدهد و نتیجه خوبی را از جراحی انتظار داشته باشد.

در این جلسات اندازه پروتز سینه و جای پروتز سینه نیز مشخص می شود که با توجه به نظر بیمار و پزشک می باشد.

عوارض جراحی پروتز سینه

همه جراحی ها خطراتی را به دنبال دارد که جراح قبل از انجام جراحی پروتز سینه به آن ها اشاره خواهد کرد. ولی انتخاب بهترین مرکز جراحی که دارای تیم حرفه ای می باشد نیز می تواند از میزان این عوارض تا حدود زیادی بکاهد. همچنین داشتن مشاوره مفید و بررسی های قبل از جراحی می تواند کمک کننده باشد. گفتن این نکته ضروری است که مشاهده این عوارض در افراد مختلف متفاوت است و تمامی این عوارض موقتی است و بعد از گذشت مدت زمانی مشخص از بین می رود.

 • زخم های نامطلوب
 • خونریزی
 • عفونت
 • کاهش روند درمان بیماری ها
 • پارگی پروتز
 • ایجاد چین و چروک اطراف پروتز سینه
 • کبودی
 • تورم
 • لخته شدن خفیف خون

تمامی این عوارض قابل درمان است و بسیاری از این ها بعد از گذشت مدتی زمانی مشخص نیز از بین می رود.

قبل از انجام پروتز سینه چا اقداماتی را باید انجام داد؟

در طول مدت مشاوره، توضیحاتی در خصوص برنامه های قبل، حین و بعد از عمل نیز توسط جراح زیبایی سینه داده می شود که شامل لیست دارو ها، آزمایشات و اقدامات مورد نیاز برای انجام جراحی است و همچنین در خصوص ممنوعیت های دارویی و فعالیت های فیزیکی نیز که باید از دو هفته قبل از جراحی تا یک ماه بعد از جراحی نیز رعایت شوند. در تمامی این موارد جراح پلاستیک در کنار شما است تا سوالات خود را بپرسید.

بعد از جراحی پروتز سینه، رژیم های سالم و ورزش قبل و بعد از عمل بسیار مهم است. بیماران نیز باید این نکته را بدانند که سیگار کشیدن در طی دو هفته قبل و بعد از جراحی نیز عوارضی را به همراه داشته باشد.

پروتز سینه

اقدامات مورد نیاز برای روز انجام جراحی پروتز سینه

 • از خوردن و آشامیدن 8 ساعت قبل از جراحی باید اجتناب کرد.
 • لباس های مناسب پوشیده شود به طور مثال از پوشیدن صندل و یا دمپایی خودداری شود.
 • تمامی مراحل جراحی دوباره توضیح داده خواهد شد.
 • برای مراحل بیهوشی و بیحسی آماده می شویذ، پس باید برای حداقل یک شب در بیمارستان خواهید بود. البته این به اختیار خود فرد می باشد می توانید تعداد روز های بیشتری را در بیمارستان بماند.
 • بی حسی و یا بی هوشی
 • برای انجام جراحی پروتز سینه نیز باید بیهوشی عمومی انجام شود تا بتوان پروتز را در جای مناسب قرار داد.

برخی دیگر از خانم ها دارای سینه های نامتقارن هستد که همزمان با لیفت سینه نیز به پروتز سینه احتیاج دارند. همچنین برخی به دلیل داشتن غدد داخل سینه و برداشتن این غدد بخشی از بافت سینه ای خود را از دست می دهند و انجام جراحی پروتز سینه نیز بسیار موثر و نتیجه بخش می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز جراحی آفرینش در اراتباط بوده و همچنین از اینستاگرام این مرکز دیدن نمایید. 

روند جراحی پروتز سینه چگونه است؟

عمل جراحی پروتز سینه چیزی حدود یک ساعت زمان می برد. برش ها ممکن است در چندین نقطه از سینه و اطراف آن انجام شود. خواسته های شما در انجام این جراحی ها بسیار مهم است و باید توسط جراح زیبایی سینه مد نظر قرار گیرد. زیرا معمولا برش ها از زیر بغل یا زیر سینه زده میشود تا بتوان جراح بتواند پروتز را در جای مناسب قرار دهد.

اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه

معمولا بعد از 1 الی 2 روز از جراحی سینه ها باید توسط جراح بررسی شود.

به مدت 4 الی 6 هفته بعد از جراحی نیز باید گن مخصوص پوشیده شود.

ممکن است برای چند روز بعد از جراحی درد و ناراحتی و تورم در فرد بروز کند که بسیار طبیعی است و به مرور زمان برطرف می شود.

برخی از خدمات مرکز جراحی آفرینش

جراحی زیبایی شکم

Call Now Button