از حال بد به حال خوب
۲۷ مرداد ۱۳۹۵
کارگاه راهنمای عملی مقاله نویسی و پروپوزال نویسی
۱۵ آذر ۱۳۹۵
نمایش همه

کارگاه پیشگیری رشد مدار از جرایم و آسیب ها در کودکان، آذرماه ۱۳۹۵

با توجه به رشد بالای آسیب ها و اهمیت پیشگیری از دوران کودکی، در تاریخ ۱و ۳و ۴ آذر ماه ۱۳۹۵، کارگاه برنامه۲۰ (تربیت مربی پیشگیری رشد مدار از جرایم و آسیب ها در کودکان ۷ تا ۱۲ سال) در دادگستری شهر زنجان برگزار شد. این برنامه بخشی از برنامه ملی نماد (نظام مراقبت و حمایت های اجتماعی دانش آموزان) است. هدف برنامه ملی نماد تامین و ارتقای مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان مدارس با رویکرد توانمند سازی است. هدف برنامه پیشگیری رشد مدار نیز رشد و ایجاد فضیلت های اخلاقی در کودکان است. این برنامه در تمام کشور توسط مربیان انتخاب شده از هر استان برگزار خواهد شد.
در این برنامه بعد از معرفی برنامه و ارائه اهداف آن، ضرورت موضوع پیشگیری و آموزش قبل از وقوع آسیب، مهارت های بهزیستی خود (مدیریت استرس، حفظ خونسردی در برابر کودک، تغییر افکار غیر منطقی)، مهارت بهبود روابط خانوادگی (تعامل والد و کودک، تعاملات مثبت خانوادگی، مراسم و عادات خانوادگی)، مهارت ارتقا و رشد خود کنترلی ( فرمانبری در کودک، پیروی از قوانین و مدیریت خشم)، مهارت ارتقای رشد اجتماعی (مهارت های رفتار اجتماعی، مهارت های مسئله گشایی، وابستگی های دوستی مثبت)، مهارت ارتقای رشد تحصیلی ( لذت بردن از خواندن، رفتار تحصیلی خود انگیخته، مشارکت در امور مدرسه)، ارتقای رشد هیجانی (درک و بیان احساسات، تفکر با افکار مفید و ارتقای عزت نفس کودک)، رسانه و نحوه روبرویی با آن (که در راستای افزایش سواد رسانه ای و تفکر انتقادی است) و خیر گزینی (که در راستای رشد اخلاقی کودکان است) مورد آموزش و ارائه مربیان آموزش خانواده قرار گرفت.

طراح وب سایت، بازاریاب آنلاین، مشاور تبلیغات و البته علاقه مند به مسائل روانشناسی و رشد فردی.
همانطور که این روزها زندگی بدون تکنولوژی غیر قابل تصور است؛ زندگی بدون در نظر گرفتن مهارت های ارتباطی و هنر زندگی کردن هم سخت یا حتی غیر ممکن است. با اینکه تکنولوژی های پیشرفته سرتاسر زندگی ما را فرا گرفته اند اما هنوز هم مغز انسان و روابط انسانی پیچیده ترین ها محسوب می شوند که راه طولانی برای شناخت آنها باید طی شود.

لطفاً دیدگاه خود را بنویسید

اولین کسی باشید که دیدگاه خود را مطرح می کنید

اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz