از حال بد به حال خوب
۲۷ مرداد ۱۳۹۵
کارگاه راهنمای عملی مقاله نویسی و پروپوزال نویسی
۱۵ آذر ۱۳۹۵
نمایش همه

کارگاه پیشگیری رشد مدار از جرایم و آسیب ها در کودکان، آذرماه ۱۳۹۵

با توجه به رشد بالای آسیب ها و اهمیت پیشگیری از دوران کودکی، در تاریخ ۱و ۳و ۴ آذر ماه ۱۳۹۵، کارگاه برنامه۲۰ (تربیت مربی پیشگیری رشد مدار از جرایم و آسیب ها در کودکان ۷ تا ۱۲ سال) در دادگستری شهر زنجان برگزار شد. این برنامه بخشی از برنامه ملی نماد (نظام مراقبت و حمایت های اجتماعی دانش آموزان) است. هدف برنامه ملی نماد تامین و ارتقای مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان مدارس با رویکرد توانمند سازی است. هدف برنامه پیشگیری رشد مدار نیز رشد و ایجاد فضیلت های اخلاقی در کودکان است. این برنامه در تمام کشور توسط مربیان انتخاب شده از هر استان برگزار خواهد شد.
در این برنامه بعد از معرفی برنامه و ارائه اهداف آن، ضرورت موضوع پیشگیری و آموزش قبل از وقوع آسیب، مهارت های بهزیستی خود (مدیریت استرس، حفظ خونسردی در برابر کودک، تغییر افکار غیر منطقی)، مهارت بهبود روابط خانوادگی (تعامل والد و کودک، تعاملات مثبت خانوادگی، مراسم و عادات خانوادگی)، مهارت ارتقا و رشد خود کنترلی ( فرمانبری در کودک، پیروی از قوانین و مدیریت خشم)، مهارت ارتقای رشد اجتماعی (مهارت های رفتار اجتماعی، مهارت های مسئله گشایی، وابستگی های دوستی مثبت)، مهارت ارتقای رشد تحصیلی ( لذت بردن از خواندن، رفتار تحصیلی خود انگیخته، مشارکت در امور مدرسه)، ارتقای رشد هیجانی (درک و بیان احساسات، تفکر با افکار مفید و ارتقای عزت نفس کودک)، رسانه و نحوه روبرویی با آن (که در راستای افزایش سواد رسانه ای و تفکر انتقادی است) و خیر گزینی (که در راستای رشد اخلاقی کودکان است) مورد آموزش و ارائه مربیان آموزش خانواده قرار گرفت.

طراح وب سایت، بازاریاب آنلاین، مشاور تبلیغات و البته علاقه مند به مسائل روانشناسی و رشد فردی.
همانطور که این روزها زندگی بدون تکنولوژی غیر قابل تصور است؛ زندگی بدون در نظر گرفتن مهارت های ارتباطی و هنر زندگی کردن هم سخت یا حتی غیر ممکن است. با اینکه تکنولوژی های پیشرفته سرتاسر زندگی ما را فرا گرفته اند اما هنوز هم مغز انسان و روابط انسانی پیچیده ترین ها محسوب می شوند که راه طولانی برای شناخت آنها باید طی شود.

لطفاً دیدگاه خود را بنویسید